ul.Turystyczna 18 i 24a 58-580 Szklarska Poręba
biuro@snow4fun.pl

Szkolenie indywidualne – dzieci

SZKOŁA NARCIARSKA I SNOWBOARDOWA

DLACZEGO SZKOLENIE INDYWIDUALNE?

Szkolenia indywidualne są najbardziej efektywną formą nauki jazdy na nartach, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Instruktor może dostosować tematykę zajęć adekwatną do poziomu i potrzeb dziecka. Dzięki temu szkolenie trwa stosunkowo najkrócej.

ILE GODZIN SZKOLENIA POTRZEBUJE DZIECKO?

  • dziecko poniżej 3,5 roku – 30min*
  • dzieci początkujące powyżej 4 roku życia – 1-2h*
  • dzieci poziom średniozaawansowany – 2h*

*Z naszego doświadczenia jest to odpowiednia ilość godzin dziennie w zależności od wieku i stopnia zaawansowania.


INDYWIDUALNE czy GRUPOWE

WYBÓR TYPU SZKOLENIA ZALEŻY OD KILKU CZYNNIKÓW:

  • czas szkolenia – jeżeli przyjeżdżają Państwo na 1-2 dni, lepiej wybrać szkolenie indywidualne, żeby jak najlepiej wykorzystać ten czas. Jeżeli będziecie z Nami cały tydzień dziecko na pewno będzie świetnie się bawić z grupą dzieci!
  • indywidualne predyspozycje – każdy, ma inny charakter i możliwości skupienia. Jeżeli dziecko jest indywidualistą, ma problem ze skupieniem się, aklimatyzacją w nowym otoczeniu lub po prostu się boi… szkoda czasu na grupę – zacznijmy od godziny indywidualnie. Zawsze możemy zmienić na zajęcia grupowe!
  • oczekiwania – jeżeli zależy Państwu na poprawieniu lub nauce jakiegoś konkretnego elementu techniki jazdy na nartach, lub dziecko ma z czymś problem lepszy wybór to szkolenie indywidualne, jeżeli chodzi o przejście z etapu jazdy pługiem do jazdy równoległej – często szkolenie grupowe będzie lepsze!

Podchodzimy do każdego indywidualnie, dlatego zawsze możemy spróbować i wybrać po pierwszych zajęciach co będzie lepsze!


DLA DZIECI PONIŻEJ 4,5 ROKU – WYŁĄCZNIE SZKOLENIE INDYWIDUALNE

Początki narciarstwa są stosunkowo trudne dla małych dzieci, szczególnie poniżej 4 roku życia.

Popatrzmy okiem dziecka: Po pierwsze sprzęt nie należy do najbardziej wygodnych, po drugie chaos na stoku i nowa twarz – instruktora komplikują pierwszy kontakt z nartami. Oczywiście każde dziecko jest inne i nie ma reguły, ale nasze długoletnie doświadczenie potwierdza często nasze założenia.

Malutkie dzieci poniżej 4 roku życia, a czasem również trochę starsze potrzebują opieki instruktora 1:1 ze względu na to, że jest potrzebna dosyć często 100% uwaga instruktora i jego pomocna dłoń, aby dziecko czuło się jak najbardziej komfortowo. Wtedy zajęcia zakończą się sukcesem!

Oczywiście zgadzam się z opinią, że grupa motywuje ale czasem, dla najmłodszych dzieci przy tak dużym wysiłku niestety wręcz przeciwnie.

Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie czego oczekiwać, więc to do Państwa należy decyzja o wyborze zajęć: indywidualne czy grupowe!?