ul.Turystyczna 18 i 24a 58-580 Szklarska Poręba
biuro@snow4fun.pl

Jak dobrać buty

SZKOŁA NARCIARSKA I SNOWBOARDOWA

Jak dobrać buty

Buty mają być przede wszystkim wygodne i dopasowane. Muszą być odpowiedniej wielkości tak aby nie były za małe ani za duże. W butach za dużych będzie Nam się ruszałą stopa co nie jest wskazane. W butach za małych będziemy odczuwać dyskomfort i będą nam marzły palce.Po zawiązaniu buta, pięta nie powinna odrywać się od wkładki. Na rynku znajdziemy buty o różnej twardości. Wybór zależy od preferencji, twardości deki jak i stylu jazdy. Im bardziej miękka deska tym bardziej miękki but i odwrotnie. Każdy but składa się z buta wewnętrznego i zewnętrznego. Obywa muszą mieć swój własny system sznurowania. Pamiętajmy również o używaniu wysokich stosunkowo cienkich skarpet dla lepszego dopasowania i komfortu.

Wiązania

Wiązania mają za zadanie prawidłowo przytwierdzić buty do deski. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań ale ważne jest to żeby po zapięciu buty się nie ruszały.

Ważny jest prawidłowy dobór wielkości i twardości wiązania.

Pamiętajmy, że prawidłowy dobór butów i wiązań ma ogromny wpływ na komfort jazdy, bezpieczeństwo (przede wszystkich stawów skokowych) jak i technikę. Przykładowo w za dużych butach będzie Nam trudno prawidłowo postawić deskę na krawędzi… więcej dowiesz się w czasie szkolenia.